Fotografie složená z fotografií

Tower Bridge - snímek složený z mnoha malinkých fotek.

Poznámka: Tento článek měl být původně publikován v den odletu na naší dovolenou – tedy 18. června. Bohužel jsem si neuvědomila, že se ze zahraničí nebudu moci přihlásit do administrace webu a tak s příspěvkem přicházím až nyní, po návratu z úžasného Dánska a Švédska.

Jak mě chaotické balení kufru inspirovalo k napsání článku

Včera jsem měla plnou hlavu balení, shánění a zařizování věcí ohledně naší chystané dovolené. Umění úsporného skládání a rovnání jsem nikdy příliš neovládala. Skutečně – „narvat“ takové množství oblečení a dalších věcí do jediného bílého kufru, který máme s kamarádkou „na půl“ (i když uznávám, moje půlka kufru je nakonec o něco větší než kamarádčina), to byl téměř nadlidský úkol. Je to vlastně takové puzzle – akorát člověk má tu smůlu, že žádné dílky do sebe nezapadají.

Tohle skládání mě inspirovalo k napsání dnešního článku – SLOŽENÁ FOTOGRAFIE Z FOTOGRAFIÍ. Jistě jste už viděli působivé fotografie, které jsou složeny ze stovek malých obrázků. Naštěstí pro nás, člověk v takovém případě nemusí beznadějně hledat, který dílek pasuje ke kterému – existují programy, které to zvládnou za něj. Jediné, co pak člověk skutečně MUSÍ udělat, je, že sestaví solidní databázi fotografií, které obsahují různé barvy a program to pak za něj poskládá podle potřeby. A přesně tak jsem to udělala i já.

Fotomontáže Tower Bridge a Stonehenge

Na této mé složené fotografii je Tower Bridge. Obrázek jsem dávala jako dárek jedné mé kamarádce k osmnáctým narozeninám (všechny fotky, které byly při skládání použity, pochází totiž z našeho společného výletu v Anglii). Všimly jste si například té spousty světle zelených teček – ano, to je moje bunda (moje bunda před Stonehenge, moje bunda u Buckinghamského paláce, moje bunda na Trafalgarském náměstí – ta moje bunda ale viděla věcí, že? :) )

Tower Bridge - snímek složený z mnoha malinkých fotek.

Složená fotografie – Tower Bridge

Stonehenge - fotografie skládaná ze stovek malých fotografiíí.

Složená fotografie – Stonehenge

Nové články pravidelně třikrát týdně

A když se vrátím ke svému „inspirativnímu“ chaotickému balení – z dovolené jsem se již úspěšně vrátila, takže se teď můžete těšit na pravidelné příspěvky a fotografie z Kodaně a Stockholmu. Články budou od teď přibývat vždy třikrát týdně v 19.00 – v úterý, pátek a neděli, takže doufám, že se sem budete rádi vracet pro nové příspěvky.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *