Tváře studentů v historických obrazech – ORIGINÁLNÍ TABLO

Originální tablo osmiletého gymnázia Mladá Boleslav.

TABLO 2016 – 28 fotomontáží

Dáma s hranostajem fotomontážFotomontáž - student zasazen do obrazu na místo Napoleona BonapartaDo tvorby našeho vlastního maturitního tabla jsem se moc ráda pustila. Obzvlášť, když to spolužačky vymyslely tak báječně (a složitě) – všichni jsme měli být zakomponováni do obrazů malířských mistrů jako byl například Leonardo da Vinci nebo Caravaggio. To však nebylo zdaleka všechno. Kromě toho jsme měli ještě obrazy s „našimi historickými portréty“ držet a pózovat vedle ještě v civilu. Ten nápad se mi ohromně zalíbil a „výroba“ tabla mě moc bavila.

Jeden z časově nejnáročnějších projektů, co jsem zatím dělalaOriginální tablo osmiletého gymnázia Mladá Boleslav.

S časem už to tak slavné nebylo – každá z fotomontáží obrazu mi zabrala téměř dvě hodiny, kromě toho jsem ještě musela každého dvakrát vyfotit (jednou do obrazu a podruhé jako „pózujícího“). Takže když to sečtu – nějakých 56 hodin mi trvala práce s Gimpem, focení samotné zabralo několik dvouhodinovek tělocviku (což mi tedy až tak moc nevadilo) a k tomu mi závěrečné skládání tabla, ořezávání postav a závěrečné úpravy spolkly téměř celé jarní prázdniny.

Legendy ožívají!

Přesto jsem všechno stihla (dokonce s Tablo G8MB 2016. předstihem!) a s výsledkem jsem moc spokojená. Celé jsme to nechali vytisknout na plastovou desku o rozměrech 1*1,5 metru (abychom byli pěkně vidět). Až do konce maturit se toto tablo bude nacházet v Mladé Boleslavi vedle papírnictví Pavlík na náměstí Míru, kdybyste si ho chtěli prohlédnout naživo (a protože to je vlastně dvacet osm kousků mé tvorby v jednom, je to v podstatě taková má pidivýstava 🙂 ).

Galerie fotomontáží

A pokud nemůžete zhlédnout mou „pidivýstavu“ přímo ve výloze, prohlédněte si zde alespoň galerii jednotlivých fotomontáží – po rozkliknutí se dozvíte jméno původního obrazu a jeho autora.

Sdílejte:

4 Komentářů

 1. Robert

  Supr nápad a perfektní práce. Dovolil jsem si článek sdílet na FB. ?

  1. Tereza (Autor)

   Děkuji za ocenění i sdílení 🙂

 2. Ondra

  Moc pěkné tablo, naprosto profesionální zpracování, moc se mi to líbí !

  1. Tereza (Autor)

   Dekuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.