Velikonoční vajíčka ve stylu Tima Burtona

Velikonoce inspirované Timem Burtonem

Velikonoce 2016 už jsou za námi a já bych se s vámi ráda podělila o svůj velikonoční výtvor – vajíčka malovaná ve stylu Tima Burtona. Tento osobitý umělec měl před dvěma lety v Praze výstavu, která začínala 28. března (letošní velikonoční pondělí – jaká náhoda, že?) a tato výstava mě naprosto uchvátila.

Art+Antiques [online]. [cit. 2.4.2016]. Dostupný na WWW: http://www.artcasopis.cz/clanky/tim-burton-v-muzeu

Art+Antiques [online]. [cit. 2.4.2016]. Dostupný na WWW: http://www.artcasopis.cz/clanky/tim-burton-v-muzeu

Mezi mé nejoblíbenější filmy Tima Burtona patří Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta, Alenka v říši divů nebo Temné stíny.

A tak jsem se rozhodla pojmout letošní Velikonoce originálně a namalovala jsem na vajíčka své oblíbené postavy a symboly z jeho filmů. Černé a bílé pruhy samozřejmě nesměly chybět.

Poucha malovaná akrylovými barvami

Velikonoční vajíčka ve stylu Tima Burtona

Vajíčka z obou stran

Vajíčka jsem vyfoukla a natřela akrylovou barvou (černá držela snadno, s bílou to už bylo o něco horší, ale po třech vrstvách nátěru se vše podařilo). Pak už jen stačilo vzít do ruky nejtenčí štětce, jaké jsem doma našla a obrnit se nekonečnou trpělivostí. A zde si můžete prohlédnout výsledek.

Kocour Šklíba, Srdcová královna…

Originální vajíčka v ošatce

Burtonovská vajíčka

Na vajíčka jsem se snažila přenést Srdcovou královnu a kocoura Šklíbu z Alenky v říši divů a potom Viktora a Mrtvou nevěstu ze stejnojmenného filmu. Uprostřed ošatky pak nesměl chybět Zlatý kupón (Golden Ticket) z Karlíka a továrny na čokoládu a poslední dvě vajíčka už jsem ponechala černobíle abstraktní.

 

Kocour Šklíba namalovaný akrylovými barvami na velikonoční vajíčko

Kocour Šklíba

Velikonoční vajíčko se srdcovou královnou

Velikonoční vajíčko se srdcovou královnou

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.