Norsko – země stvořená k focení panoramat

Norské panorama hor a mraků - překrásná krajina Norska

Norská panoramata

„Slyšel jsi někdy o Norsku? Tak to jsem dělal já. Dostal jsem za něj cenu.“ říká Slartibarfast, mimozemšťan živící se výrobou planet, ve filmu Stopařův průvodce po galaxii. A ani se mu nedivím. Já bych mu tu cenu dala taky.

Před necelým měsícem, v srpnu, jsem měla to štěstí a podívala se na osm báječných dní do Norska. Navštívila jsem mimo jiné Bergen, Ålesund, Trolí uličky, Geiranger a Atlantic Road. Lezli jsme i po horách a podívali jsme se na Stolzekleiven, Rundemannen, Fløyen a Lauparen.

Západ slunce nad Bergenem, Floyen, NorskoNádherná krajina, čistá příroda

Pokud vám tato jména nic neříkají, vězte, že to byla opravdová nádhera. Vždy, když jsem si myslela, že krajina přede mnou už krásnější být nemůže, byla jsem za chvilku vyvedena z míry ještě daleko krásnějším pohledem.

Počasí jako na objednávku

Grytavatnet - nádherné jezero pod horou Lauparen, NorskoNavíc jsme měli při dovolené to štěstí, že nám ani jednou nepršelo. To je (i podle tvrzení místních) skutečně nezvyklé. Můj strejda, který tuto krásnou zemi navštívil o měsíc dříve, tvrdil, že se mu během výletu prostřídaly všechny roční období během pár minut.

I paní, u které jsme bydleli, říkala, že tři dny před naším příjezdem neustále pršelo. Její manžel prý dokonce říkával: „Zdá se ti, že venku není hezké počasí? Počkej deset minut a bude ještě hůř.“

My jsme chytli léto a jenom léto – po horách jsem chodila dokonce v tričku (což je při mé zimomřivosti poměrně neobvyklé) a pěkně jsem se tam připálila do červena (což už tak neobvyklé není 😀 ).

Focení panoramat v Norsku

Na dovolené mi pochopitelně nesměla chybět moje fotografická výbava a tak jsem fotila o sto šest. A tak si můžete prohlédnout v následující galerii rovnou 21 panoramat krajiny Norska. Každá z následujících fotografií je složena přinejmenším ze dvou fotografií.

Doufám, že se Vám fotografie budou líbit a na další fotografie z Norska se můžete těšit brzy v mých dalších příspěvcích, protože rozhodně nezůstalo jen u focení panoramat. 🙂

Sdílejte:

2 Komentářů

  1. Pingback: Bergen - Fotografie z druhého největšího města v Norsku

  2. Pingback: Cestování po Norsku - autobusem, autem i trajektem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.