Malba a kresba orla – realistická kresba tužkou a pokračování čárkovaného stylu

Malba orla. Tereza Preislerová, obraz orla naproti zrcadlu

Kreslení a malování orla – „ptačí“ období

Jak jste si mohli povšimnout v příspěvku, kde píšu o dvou expresionistických malbách, nebo ZDE, kde se dočtete o zelené malbě kolibříka, co se týče mé výtvarné tvorby, mám teď poněkud „ptačí“ období.

Kresba orla obyčejnou tužkou

Kresba orla obyčejnou tužkou, realistická kresba orlaTuto kresbu jsem kreslila na formát A4, obyčejnými tužkami o trvdostech HB, 2B a 6B. Kreslila jsem podle fotografie a celý proces mi trval zhruba 4,5 hodiny.

Pochvala od neznámých lidí potěší

Na tuto kresbu mám velmi milou vzpomínku. Když jsem ji dokončovala v jedné mé oblíbené kavárně, dvě kolemjdoucí cizí paní se u mě zastavily a začaly mi něco povídat.

Já jsem si zmateně vytáhla sluchátka z uší a dozvěděla jsem se, že mi jenom přišli říct, že se jim to moc líbí. Velmi milé. 🙂

Malba orla, Tereza Preislerová, čárkovaná barevná malbaMalba orla na plátno – kombinace modré a žluté

Opět jsem pokračovala ve svém „čárkovaném“ stylu a opět jsem se držela poněkud studenějšího složení barev – v obrázku převažovala tyrkysová s modrou, doplněna o citrónově žlutou.

Tento obraz je namalován na čtvercové plátno o rozměrech 40*40 cm akrylovými barvami. 

Čárkovaná tvorba 

V současné době patří tato malba k mým nejoblíbenějším z vlastní tvorby, tak doufám, že se vám bude líbit, Podobné obrázky najdete též v odkazech výše, nebo v mé Galerii.

Sdílejte:

1 Komentář

  1. Pingback: Obrázek na přání - malovala jsem orla na plátno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.