Obrázek na přání – maluji orla na plátno

Malebno - Tereza Preislerová. Web o umělecké a fotografické tvorbě Terezy Preislerové.

Oblíbení orli

Asi mám pro ty orli prostě slabost. Ale když oni se tak krásně malují! Mají krásný zobák, oko, kterému nic neunikne a k tomu majestátní vzezření, které nutí člověka tyto úžasné tvory obdivovat. Na moje předchozí zkušenosti s malováním orlů se můžete podívat v tomto příspěvku.

Obrázek na přání

Orel - čárkovaná malba Terezy Preislerové na plátně.Tento obraz, který je malovaný akrylovými barvami na plátno o rozměrech 30*30 centimetrů, jsem malovala na přání s tím, že nebude doma dělat radost mně, ale mojí kamarádce. Jí se totiž zalíbil můj předchozí obraz orla, který byl opřený u mě doma o zeď. A tak jsme se domluvily, že jí vytvořím něco podobného.

(A co vám budu nalhávat, můj orel je doma opřený o stěnu stále, protože co se věšení obrázků týče, nejsme doma žádní rychlíci – bohužel.)

Malba orlů na plátna - tématický dvojobrazČárkovaná technika – moje oblíbená

Při této tvorbě jsem se nepouštěla do žádných větších experimentů. Opět jsem uplatnila svou oblíbenou „čárkovanou“ techniku a barvami jsem se snažila přiblížit svému prvnímu obrázku – použila jsem tedy citronově žlutou, klasickou modrou a z nich namíchanou tyrkysovou. Obrázek jsem poté doplnila o drobné zásahy namíchanou fialovou, ale jen na pár místech.

Dvojobraz - orli. Expresivní malba na plátně.Co na to říkáte?

Jak se vám můj výsledek líbí? Pokud byste měli zájem o něco v podobném stylu, neváhejte mě kontaktovat. Moc ráda se do něčeho takového pustím. 🙂

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.