Suchými pastely na černý papír – malby suchými pastely

Pastelová malba na černém papíře, Měsíc pastelem

Malby suchými pastely na tmavý podklad

„Pastely jsem měla ráda od malička – tehdy, když jsem potřebovala barevný papír a nebyl nikde k nalezení, „zašmudlala“ jsem si čistý bílý papír pastelem a bylo.“

Už jako velmi malá jsem zbožňovala suché pastely, neboť to byla u nás doma výtvarná pomůcka o nejvíce odstínech. (Ne, nezapomněla jsem na pastelky – ani těch jsme neměli doma tolik jako pastelů.)

Mé rodiče totiž kdysi osvítilo a koupili si velkou sadu malířských suchých pastelů a papírů. Takže paráda. 

Magické malování na černý podklad

Kreslení a malování na černé čtvrtky mě velmi lákalo a začala jsem s tím experimentovat hned po té, co jsem se kreslení začala více věnovat.

Bylo na tom totiž něco zvláštního – normálně si člověk na bílou pastelku, případně bílý pastel moc nešáhne. A místo toho, abyste obrázek postupně ztmavovali a přidávali stíny, pracujete se světlem a obraz zesvětlujete.

Bubliny, bubliny, bubliny!

Také vzpomínáte na tu žlutou rybku z filmu Hledá se Nemo, která panicky zchraňovala své bubliny? Já si na ni vzpomínám velice dobře.

A ani se jí moc nedivím – bubliny jsou krásné, obsahují úžasnou kombinaci duhových barev a každá je jiná. Tak jsem jich pár namalovala…

Malůvka

Suché pastely - malba suchým pastelem, malba bublin suchým pastelem

Bubliny pastelem

bublin je na obyčejné černé čtvrtce formátu A4.

Vesmírné pastely – jednoduchá malba Měsíce schovávajícího se za Zemi

Vždycky se mi hrozně líbila astrofotografie, i domů jsme si koupili ne až tak úplně malý dalekohled. A když jsem chtěla kreslit bílým pastelem na tmavý podklad, pohled na Měsíc na hvězdné noční obloze se vyloženě nabízel.

Tentokrát je obrázek formátu A3. Pracovala jsem s několika odstíny zelené, modré a s bílým pastelem. Celý výtvor jsem pak přelakovala specialním lakem na pastelové barvy.

Snad se vám obrázky líbí. 😉

Pastelová malba na černém papíře, Měsíc pastelem

Pastelová malba Měsíce

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.