Top 5 časosběrných videí kresby z Youtube

Má oblíbená time-lapse (časosběrná) videa

Dnes bych vám chtěla doporučit opravdu výborná timlapse videa z youtube, kde umělci tvoří své veledílo přímo před zrakem kamery. Potom video několikanásobně zrychlí a výsledkem je úžasná podívaná.

1) Stormtrooper „zapózoval“

Jako první přidávám odkaz na parádní realistickou kresbu Stormtroopera (pro nezasvěcené – jsou to ti bílí mužíci ze Star Wars a pro ty úplně zmatené – nosí bílé uniformy a jsou to ti špatní). Sám autor tohoto obrázku pod videem napsal: (mnou volně přeloženo): „Pan Stromtrooper souhlasil s pózováním, tak jsem nakreslil jeho portrét.“

To se tak někdo má, když přemluví k pózování i takového Stormtroopera…

Více videí od tohoto autora najdete ZDE.

2) Zasněný portrét

Další video zobrazuje tvorbu jemného černobílého portrétu – že by jste ani neřekli, že to je kresba? (Obzvlášť to pozadí je jak vystřižené z fotografie s malou clonou!)

Další časosběrná videa kresby portrétů najdete ZDE.

3) Kresba krajiny tužkou „po kouskách“

Tohle video není typicky časoběrné – prolínají se v něm totiž pouze fotografie z průběhu tvorby, ovšem i tento postup má své kouzlo a obrázek krajiny s loďkami je nádherný.

Autor se věnuje také kresbě krajiny vodovými barvami. Další z jeho videí naleznete ZDE.

4) Koník – rychlostí blesku

Tento obrázek se výrazně liší od předchozích – není totiž tolik detailně propracovaný a nevypadá tak realisticky a ani to nebylo v plánu. Právě to se mi na něm moc líbí!

Další videa najdete ZDE.

5) Když jsme začali se Star Wars, tak tím také skončíme!

A ve videu nebude ani jeden, ani dva, ale rovnou dvacet jedna Darth Vaderů! (Pro stále zmatené – ten je HODNĚ ŠPATNÝ, nicméně těsně před smrtí se polepšil, takže vlastně nic.) Autorka této kresby se jmenuje Mary Doodles, na Youtube má opravdu spoustu videí a určitě o ní ode mě ještě usylšíte, protože její videa přímo hltám!

Mnoho dalších videí Mary Doodles najdete ZDE.

Sdílejte:

1 Komentář

  1. Pingback: Video kresby portrétu - Samantha Carterová z SG-1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.