Malba a fotografie ohňostroje – jak vyfotit ohňostroj a jak ho namalovat

Fotografie a malba ohňostroje

Malba ohňostroje akrylovými barvami na plátno

Před nějakou dobou jsem malovala ohňostroj. Malovala jsem na plátno čtvercového formátu o rozměru 30 cm* 30 cm a z celého procesu jsem vytvořila časosběrné video, které jsem opět doplnila hudbou z knihovny Youtube.

Malba na plátně Ohňostroj - Tereza Preislerová

Ve videu níže je dobře vidět celý můj postup:

Jak jsem malovala ohňostroj

  • Nejprve jsem plátno natřela černou podkladovou barvou (lze ale koupit i přímo černá plátna).
  • Poté jsem si trochu hrála s kulatým a vějířovitým štětcem – vějířovitý štětec používám velmi ráda a poměrně často, vždy, když chci nějakou barvu nanést s texturou a do ztracena – je pro mě ideální například pro tvorbu mraků nebo různých přechodů. A je velmi jednoduché ho pořídit.
  • Na jednoduché obrysy budov jsem použila středně velký plochý štětec. Zvolila jsem tmavé barvy a tvar jednoduchých obdélníků, protože jsem se chtěla soustředit na samotný ohňostroj a neplýtvat ve spodní části malby detaily.
  • Ve finále jsem si vzala k ruce menší kulaté štětce (velikost 0 a 2) a v kombinaci s bílou barvou jsem domalovala samotná jádra světelných výbuchů.

Časosběrné video 

Pokud se vám video líbí, na tomto kanálu najdete další krátká videa s mou tvorbou, nebo si je též můžete prohlédnout přímo na tomto webu ZDE.


Fotografie ohňostroje

Tyto mé fotky ohňostroje jsem pořídila 1. ledna v letech 2014 a 2015. To u nás Silvestr probíhal tak, že jsme si s rodinou připili, a o pět minut později už jsem číhala na terase a chytala světelné záblesky.

Bez čeho bych se neobešla:

stativ 

Je pro mě opravdovou nutností. Ideální je takový stativ, který můžete velmi rychle přenastavit – v tomto případě se mi velmi osvědčila kulová hlava.

dálková spoušť 

Ať už drátová nebo bezdrátová (osobně raději používám tu drátovou, protože mě, na rozdíl od bezdrátové, zatím nikdy nezklamala). Pokud tímto zařízením nedisponujete, lze to vykompenzovat dvou vteřinovou samospouští, která zajistí, že se otřesy vzniklé zmáčknutím fotoaparátu zastaví.

Dále doporučuji fotit na vyšší clonu, pochopitelně s delší dobou závěrky. Mě osobně se osvědčily osmi vteřinové expozice a také režim BULB, který pozdrží závěrku, dokud nepustíte spoušť. (V tom případě je ale skutečně vhodná dálková spoušť a nikoli samospoušť.)

Pak už nezbývá nic jiného než se teple se obléct, obrnit se trpělivostí a chytit nějaké to fotografické štěstí. 😉

Sdílejte:

1 Komentář

  1. Pingback: Focení mě a mé kamarádky pomocí dálkové spoušti a samospoušti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.