Letní focení bláznivých portrétů dvou kamarádek

Bláznivé kamarádky - portrét

Focení mé kamarádky a mé maličkosti pomocí dálkové spoušti a samospoušti

Možná jste se, stejně jako já, dostali do situaci, kdy jste chtěli vyfotit někoho a sebe. Ovšem ne pomocí selfie tyče, ale pořádně, stejně tak, jako byste stáli přímo za fotoaparátem a fotili jiné dva lidi. A pravděpodobně vás napadlo použít samospoušť.

Zde se dočtete, jak jsem se tohoto úkolu zhostila já.

ToKudrnatá blondýnka portrét se to fotí, když je krásně a člověk má volno!

Už to bude rok, co jsme se sešly s mou výbornou kamarádkou, sebraly doma haldu oblečení a věnovaly téměř celý den focení. A mě trvalo skoro celý rok dokopat se k tomu, abych ty fotky konečně zveřejnila… 😀

A obávám se, že takových restů mě čeká víc… Ale pracuji na tom!

Samospoušť a dálková bezdrátová spoušť – neocenitelní pomocníci

Už v několika článcích jsem vychvalovala dálkovou spoušť (například zde v článku o fotografování ohňostroje). Ovšem v tomto konkrétním případě se mi osvědčila spíše desetivteřinová samospoušť společně se sériovým snímáním deseti snímků.

Fotila jsem sekvenčně – proč?

Za normálních okolností, kdy můj fotoaparát vyfotí při sériovém snímání 3-7 snímků za sekundu by to moc užitku nepřineslo. Ovšem focení do formátu RAW a JPEG najednou zpomalilo můj foťák natolik, že jsme mezi jednotlivými sekvencemi stihli upravit naše pózy. 

Pobíhala jsem sem a tam… A tam a sem… Ale myslím, že to stálo za to.

Svůj foťák jsem tedy připevnila na stativ, poprosila jsem kamarádku, aby zaujala příslušné místo a přibližnou pózu, nastavila kompozici a manuálně zaostřila, zmáčkla spoušť – no a pak jsem měla deset vteřin na to, abych došla na místo a pokusila se o alespoň trochu reprezentativní pózu a výraz. 

Rozhodně to byla švanda!

Výsledkem bylo spoustu a spoustu nepovedených fotek, mezi kterými se naštěstí nacházely i nějaké podařené. Musím však uznat, že to poskakování sem a tam a stát zároveň před fotoaparátem i za ním má něco do sebe… Možná to budu praktikovat častěji 😀

Pár fotografií z tohoto focení si můžete prohlédnout v následující galerii.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.