Kreslím portrét podle fotografie

Dokončená kresba grimasy

Nový příspěvek po delší době…

Tak – konečně jsem se zase dostala ke psaní článků na svůj web. V předchozích měsících mě časově naprosto pohlcoval nadupaný semestr ve škole a na rozšiřování MALEBNA už mi nezbývala energie.

Co se týče ale samotné výtvarné činnosti, už jsem tolik nezahálela a tak už se těším, jak se s vámi o své nejnovější výtvory podělím ve svých dalších příspěvcích. Začneme portrétem s (pro kresby) ne zrovna obvyklou grimasou.

Kresba portrétu

Animace průběhu kresby portrétuPortréty podle fotografie kreslím jak pro zábavu, tak na zakázku – a právě takový je i následující obrázek. Kresbu jsem kreslila na formát A4 tužkami HB, 2B a 6B a celý průběh kresby jsem průběžně skenovala, jak si můžete prohlédnout v této bílé kratičké animaci po rozkliknutí.

Tak trochu „duck“ face

Na původní fotografii, která mi tentokrát nebyla zaslána, ale byl mi předán vyvolaný originál formátu 10*15 cm, byl chlapec, špulící pusu do fotaparátu.

Dokončená kresba grimasyByla to poněkud netradiční grimasa, ale myslím, že jsem se jí po drobných peripetiích zhostila vcelku úspěšně.

Pár mých dalších portrétních kousků

Pokud se vám má kresba líbí, dovoluji si vás odkázat na některé své další články s podobnou tématikou. Mezi další mé kreslené portréty patří například starší kresba, zobrazující mladou dívku, fan art desátého Doktora WHO Davida Tennanta, několik portrétů na zákazku, či další fanouškovský počin – kresba portrétu Samanthy Carterové z Hvězdné brány.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.