Lednice, Valtice, Mikulov a fotografický materiál, co jsem tam nasbírala

Výlet na Moravu - Valtice

Třídenní dovolená – směr Morava

S kamarádkou jsme se o letošních prázdninách vypravily na Moravu, abychom mohly navštívit Valtice, Lednici a Mikulov.

Jednalo se více méně o kopii výletu, který jsem absolvovala před dvěma lety s gymplem. Alespoň, co se lokalit týkalo.

I když už jsem polovinu míst viděla, tento typ výletování se mi oproti školním „expedicím“ líbil daleko víc. Stihly jsme mnohem více prohlídek (v Lednici i ve Valticích jsme prošly v podstatě úplně všechno), vyšláply jsme si Svatý kopeček v Mikulově i Minaret v Lednici a především jsme se vždy báječně domluvily, kde budeme jíst a kdy budeme odpočívat. 😀

Zákulisí barokního divadla ve ValticíchValtice

První den jsme navštívily Valtice. Zde mě nejvíce zaujala prohlídka znovupostaveného Barokního divadla a to především díky slečně průvodkyni, která vyprávěla s velkým vcítěním a nadšením pro věc.

Zámek Lednice z Minaretu

 

Parno v Lednici

Zámek Lednice je nádherný jak zvenku, tak zevnitř. Zdejší park u vody je též báječný a i v příšerném horku v něm bylo docela příjemně.

Mikulov

Prohlídku Mikulova jsme zahájily výstupem na Svatý kopeček – naštěstí se jedná skutečně jen o kopeček a výšlap to není nikterak náročný. Ze Svatého kopečku byl pěkný výhled na celý Mikulov.

Svatý kopeček v MikulověNávštěva zámku též nesměla chybět, i když proti nádherným interiérům ve Valticích a v Lednici byla zdejší expozice poněkud chudší.

A zde si už můžete prohlédnout všechny fotografie z výletů v galerii. Návštěvu těchto turistických míst vřele doporučuji (stejně jako návštěvu místního sklípku ;-))

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.