V hlavní roli ZELENÁ – dvě nové malby akrylem

Malba oka i s autorkou, Terezou Preislerovou

Nedávno se mi velmi zalíbila barevná kombinace zelené, tyrkysové a citrónově žluté. Též jsem si (podle zbylého množství barvy v tubách) uvědomila, že zelená je společně s hnědou barva, kterou používám nejméně. Rozhodla jsem se tuto skutečnost napravit a namalovala jsem následující dva obrázky.

Pokračování „čárkovaného stylu“ – Oko a Kolibřík

JZelené oko - malba Terezy Preislerové v rámuak jste si mohli přečíst v mém nedávném příspěvku, v současnosti se mi zalíbil čárkovaný expresivní styl malby a v podobném duchu se nese i dnešní příspěvek.

Zelená malba oka, obraz na desce

Prvním obrazem je malba oka. Obrázek je namalován na sololitovou desku, kterou jsem po dokončení nalakovala lesklým lakem. Celý obrázek jsem poté zasadila do vlastnoručně natřeného rámečku syté tmavožluté barvy.

Vykulená - animace autorky se svým obrázkem oka s vykuleným výrazemOči a pohledy lidí kreslím moc ráda, protože mám pocit, že oči toho o lidech v jejich obličeji prozradí nejvíce. Na další mé obrázky očí se můžete podívat například v tomto příspěvku, kde jsou zachyceny mé studie tužkou.

Úvodní fotku tohoto příspěvku, kde držím s vykulenýma očima svůj obraz, jsem vymyslela ještě během dokončování tohoto výtvoru a její focení byla fakt zábava – tolik vykulených fotek jsem už dlouho neměla – ne, že bych o ně někdy měla nouzi 😀

Malba kolibříka na plátně

Kolibřík - malba Terezy Preislerové na plátnoTento obrázek je vyveden na plátně o rozměrech 40*40 cm. Jedná se o akrylovou malbu kolibříka, který saje nektar z květiny. Obrázek je opět přelakován a okraje plátna jsou též natřené, takže obraz nepotřebuje rám.

Malba zeleného kolibříka na malířském stojanuMalířský stojan s malbou kolibříka, expresivní malba Terezy Preislerové 

Doufám, že se Vám obrázky líbí a pokud byste o ně měli zájem, nebo byste chtěli něco podobného, klidně mi napište mail. 😉

Sdílejte:

1 Komentář

  1. Pingback: Malba a kresba orla - realistická kresba tužkou a pokračování čárkovaného stylu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.