Kolik se toho dá stihnout za jeden den? Fotografie únorové Budapešti – část 2.

Gellértova hora - nádherný býhled z Gellértovy hory v Budapešti

Budapešť – kouzelné město plné světel, část druhá

Dnes tu přibyla slibovaná druhá část fotek z výletu do únorové Budapešti. První část najdete v tomto článku

Jeden den v Budapešti – kolik se toho dá stihnout

Díky tomu, že jsou pamětihodnosti Budapešti příhodně u sebe, aktivní turista toho může zvládnout skutečně mnoho během jediného dne. My jsme si s kamarádkou koupily celodenní jízdenku, díky které se dostanete všude, kam potřebujete.

Výhled na hrad v Budapešti z Gellértovy hory

Budínský hrad a Rybářská bašta z Gellértovy hory

Budínský hrad a Rybářská bašta

Ráno jsme si nejprve zajely k parlamentu, kde jsme si koupily lístky na prohlídku dopředu (bývají tam fronty a pokud přijdete déle, nemusí na vás zbýt místo, takže vřele doporučuji). Poté jsme si šly prohlédnout Budínský hrad a Rybářskou baštu. Tyto dvě památky jsou příhodně u sebe, takže mezi nimi ani nebylo nutné přejíždět hromadnou dopravou.

Protože do muzeí se nám příliš nechtělo, prohlédly jsme si exteriéry a našly tramvaj, kterou jsme pak pokračovaly dál.

Gellértova hora – úžasný výhled na Dunajské mosty, který rozhodně stojí za výšlap

Naším dalším cílem byla Gellértova hora, odkud je vyfocena i úvodní fotografie tohoto příspěvku. Ne příliš dlouhý výstup vás odmění nádherným výhledem na hrad, mosty přes Dunaj, Rybářskou baštu i parlament, takže se skutečně máte čím kochat. Po sejití hory jinou cestou jsme opět nasedly na tramvaj a s jedním přestupem jsme se dostaly až k parlamentu.

Interiér maďarského parlamentuParlament v Budapešti – perla mezi parlamentními budovami

Pak už nám nic nebránilo a mohly jsme se pustit do již zamluvené prohlídky interiérů parlamentu. Budapešťský parlament mě skutečně uhranul, i když musím říct, že exteriér je daleko působivější než interiér.

Během prohlídky máte možnost vidět mimo jiné maďarské korunovační klenoty, fotografování je však na tomto místě zakázáno.

Lázně v Budapešti – rozhodně navštivte lázně!

Po velmi zajímavém dni jsme se v odpoledních hodinách odebraly do lázní, kde si člověk odpočine a zregeneruje. V Budapešti je několik různých lázní, ovšem typické jsou samozřejmě venkovní bazény. Takový 36 stupňový venkovní bazén, když je ve vzduchu teplota pod nulou, je rozhodně nezapomenutelným zážitkem.

Budapešť, den druhý

Abychom celodenní jízdenku využily na maximum, následující ráno jsme si trochu přivstaly a ještě za ni dojely k Centrální tržnici. Tam je spousta stánků se salámy, paprikami a suvenýry a i když to na mě působilo jako jedna velká obří past na turisty, za návštěvu to stálo (a salámy mají skvělé 😀 )

Od tržnice jsme šly pěšky, skrze hlavní ulice plné obchodů se suvenýry i ostatním zbožím. Ceny v Maďarsku jsou v přepočtu srovnatelné s našimi, takže já jsem si tam například k mé velké spokojenosti koupila ručně šitou barevnou kabelku 😀

Markétin ostrov

Markétin ostrov - výhled na rozsvícené mosty přes DunajPoté jsme si ještě pěšky obešly Markétin ostrov, což se protáhlo poněkud více, než jsme předpokládaly, takže mám z výletu i několik nočních fotografií. 

Návštěva Budapešti rozhodně stála za to a vřele ji doporučuji všem. Toto město mě neskutečně okouzlilo. Když jsem po návratu jela noční Prahou autobusem po Jiráskově mostě, Hradčany mi připadaly tak nějak chudší než dříve… 

Více fotografií z Budapešti si můžete prohlédnout v následující galerii a také v první části článku ZDE. 🙂

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.